Ikona dostępności

Logo laboratorium filmowego

Włosy

Luiza Campos

Dostęp wyłącznie dla zalogowanych.

Zaloguj się lub załóż konto

Tytuł oryginalny: Proxima Reżyseria: Luiza Campos Scenariusz: Maya Guizzo Kraj produkcji: Brazylia Rok produkcji: 2017 Czas trwania: 15 Kategoria wiekowa: 6+

Ocena własnego wyglądu

Osią filmu jest dążenie głównej bohaterki do zmiany swojego wyglądu – do wyprostowania naturalnie kręconych włosów w salonie fryzjerskim. Uzależnianie poczucia własnej wartości od oceny swojego ciała jest zjawiskiem powszechnym, ale może być wyjątkowo intensywnie przeżywane  przez młode osoby, podatne na przekazy medialne i presję grupy. Dlatego też często jest powodem podejmowania różnego rodzaju działań: w wypadku bohaterki oszustwa pozwalającego jej na zebranie niezbędnych pieniędzy na wizytę u fryzjerki.

Media społecznościowe

Idolką bohaterek filmu jest popularna influencerka, publikująca materiały na portalach takich jak YouTube czy Instagram. Marzenie Karoliny o zmianie swojego wyglądu bierze się również z chęci upodobnienia się do dziewczyny, którą podziwia. W trakcie swoich przygód dziewczyny same będą tworzyć cyfrowe materiały inspirowane internetowymi trendami.

Przedsięwzięcia

Film  pokazuje przebiegłość, odwagę i pomysłowość młodych ludzi na drodze do osiągnięcia tego, co zaplanowali. Dążenia – nawet jeśli na końcu okazuje się, że ostatecznie nie przynoszą oczekiwanych radości – napędzają ich życie, przyjaźnie i doświadczenia.

Wróć do listy filmów

Podziel się wrażeniami po seansie: