Ikona dostępności

Logo laboratorium filmowego

Co trzy głowy

Job Roggeveen, Joris Oprins, Marieke Blaauw

Dostęp wyłącznie dla zalogowanych.

Zaloguj się lub załóż konto

Tytuł oryginalny: Kop op Reżyseria: Job Roggeveen, Joris Oprins, Marieke Blaauw Scenariusz: Lotte Tabbers Kraj produkcji: Holandia Rok produkcji: 2016 Czas trwania: 21 Kategoria wiekowa: 9+ Film dostępny do: październik 2022 r.

Nowy punkt widzenia

W wyniku niecodziennych zdarzeń bohaterowie tej holenderskiej animacji będą mieli szansę na jakiś czas zamienić się miejscami. Spędzenie czasu w ciele innej osoby będzie dla nich zaskakującą przygodą, która pomoże im dowiedzieć się więcej nie tylko o codzienności swoich kolegów, ich rodzinach i trudnościach, ale również spojrzeć na samych siebie z zupełnie nowej perspektywy.

Różnorodność

Nie bez przyczyny troje głównych bohaterów znacznie różni się od siebie, odzwierciedlając również zmiany kulturowe, jakie zaszły w holenderskim społeczeństwie w wyniku migracji. Marjory, Sef i Wesley niejednokrotnie nie będą umieli odnaleźć się w domach swoich przyjaciół. Zaskoczą ich nie tylko zwyczaje panujące w marokańskiej rodzinie imigrantów, czy wszystkie niespodzianki związane z wcieleniem się w kogoś odmiennej płci. Przekonają się też, jak różne mogą być relacje z rodzicami czy z rodzeństwem oraz presja, jakiej podlegają ich koledzy na co dzień.

Empatia

Empatia jest mechanizmem, który pozwala nam zrozumieć, z czym mierzy się drugi człowiek bez konieczności zamiany głów w magicznej pralce. Zaczyna się od założenia, że życie i doświadczenie innych ludzi może znacznie różnić się od naszego i że wiele aspektów codzienności jest niewidocznych nawet dla bliskich kolegów. Dlatego bohaterowie animacji są tak zaskoczeni rolami, w które musieli wejść i właśnie dlatego wychodzą z tej przygody tak ubogaceni.

Wróć do listy filmów

Podziel się wrażeniami po seansie: