Ikona dostępności

Logo laboratorium filmowego

Lody – siódme lato

Daniela Opp

Dostęp wyłącznie dla zalogowanych.

Zaloguj się lub załóż konto

Tytuł oryginalny: Gelato Reżyseria: Daniela Opp Scenariusz: Kai Rönnau Kraj produkcji: Niemcy Rok produkcji: 2017 Czas trwania: 17 Kategoria wiekowa: 9+

Relacje międzypokoleniowe

Nawiązanie nici porozumienia pomiędzy osobami starszymi a młodym pokoleniem czasem bywa wyzwaniem. Rosa, samotna starsza pani, zarudnia Molly do pomocy w wyprowadzaniu jej psa Heinzi. W pierwszej kolejności połączy je zamiłowanie do jedzenia lodów, a następnie powiązana z historią pierwszej lodziarni opowieść Rosy o jej dzieciństwie.

Wartość opowieści

Chociaż w opowieściach Rosy pojawia się doświadczenie drugiej wojny światowej, które jest zupełnie obce dla młodej Molly, dziewczyna koncentruje się na tym, co jest jej bliskie. Romantyczna historia miłości oraz rozłąki Rosy i Paola budzi jej zainteresowanie. Poruszona ich losami podejmie się realizacji wyjątkowego przedsięwzięcia, aby uszczęśliwić Rosę.

Pomoc

Chociaż filmowa historia ma niesamowity finał, który nie będzie łatwy do realizacji w prawdziwym życiu, warto zwrócić uwagę na wartość relacji Rosy i Molly. Zabieranie Heinzi do parku na spacery, a zwłaszcza wspólne spędzanie czasu: jedzenie lodów, słuchanie opowieści i rozmowy, to często bardzo dużo dla osób samotnych czy starszych.

Wróć do listy filmów

Podziel się wrażeniami po seansie: