Ikona dostępności

Logo laboratorium filmowego

Inni

Josevi García Herrero

Dostęp wyłącznie dla zalogowanych.

Zaloguj się lub załóż konto

Tytuł oryginalny: Distintos Reżyseria: Josevi García Herrero Scenariusz: Josevi García Herrero Kraj produkcji: Hiszpania Rok produkcji: 2018 Czas trwania: 19 Kategoria wiekowa: 15+

Niepełnosprawność: zespół Downa

Bohaterowie filmu to dwaj chłopcy z zespołem Downa, którzy wyruszają na koncert do Walencji. Zespół Downa to wrodzone schorzenie, które objawia się przede wszystkim niepełnosprawnością intelektualną, która u różnych osób ma różny stopień nasilenia, co przekłada się na stopień samodzielności. Sergio oprócz zespołu Downa cierpi również na autyzm i (jak tłumaczy to Manu) “żyje we własnym świecie”. Sam Manu mimo swojej niepełnosprawności opiekuje się przyjacielem. Sergio i Manu chodzą do szkoły przystosowanej do ich potrzeb, ponieważ osoby z zespołem Downa wymagają specjalnej edukacji.

Wyzwania

Podróż dwóch niepełnosprawnych chłopców do Walencji jest dla nich wyzwaniem, zwłaszcza że napotkają po drodze rozmaite trudności. Tymczasem druga para bohaterów: ojciec i syn, którzy próbują odbudować swoją relację, dźwigają własny bagaż doświadczeń. W tym kontekście cała czwórka, która znalazła się w samochodzie, próbuje osiągnąć coś trudnego mimo niesprzyjających okoliczności. Szczerość i bezpośredniość Manu rzuca nowe światło na trwający konflikt i wnosi do wyprawy dużą dawkę humoru.

Wróć do listy filmów

Podziel się wrażeniami po seansie: