11+

Dostęp tylko dla osób z Polski.

  • Tytuł oryginalny:Colmeia
  • Reżyseria:Karinna De Simone
  • Scenariusz: Karinna De Simone
  • Kraj produkcji: Brazylia
  • Rok produkcji: 2018
  • Czas trwania: 19 min

Sophia, Lucas i Pedro biorą udział w konkursie robotyki. Zostało bardzo niewiele czasu, a ich maszyna wciąż wymaga wielu ulepszeń. Czy trójka młodych inżynierów zdąży się pogodzić i dogadać, zanim zaprezentują swój projekt?

Film z Konkursu Głównego filmów krótkometrażowych Festiwalu Kinolub 2021.

Projekt, którym zajmują się bohaterowie filmu, należy do świata robotyki. To dziedzina naukowa, która łączy w sobie inżynierię mechaniczną, elektrotechnikę, automatykę i informatykę, co pozwala konstruować roboty i nimi sterować. Ponieważ jest to dziedzina historycznie i stereotypowo męska, film porusza kwestie zachęcenia dziewczynek do rozwijania swoich talentów w naukach ścisłych. Ruch ten na świecie znany jest ogólnie jako „girls in STEM”, czyli dziewczyny w naukach przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyce (STEM to skrót oznaczający Science, Technology, Engineering, Mathematic).

Historia Prawdziwa

Inspiracją dla głównej bohaterki, Sophii, była Ana Carolina Queiroz – pierwsza dziewczyna w naszej szkole, która dołączyła do zespołu pasjonatów robotyki! Była znana z kreatywności, inteligencji i pilności, ale jako dziewczyna napotykała na wiele trudności. Gdy już udało jej się przebić, została mentorką dla wielu kolejnych uczennic w dziedzinie robotyki i nauk ścisłych. To dzięki niej w zespole pasjonatów robotyki jest obecnie tyle samo chłopców i dziewcząt. Poza tym Ana zrobiła niesamowitą karierę badawczą po zakończeniu szkoły. Reprezentowała Brazylię na międzynarodowych konferencjach naukowych, prezentując wyniki swoich projektów. Jest wzorem dla młodych ludzi, którzy pasjonują się naukami ścisłymi. 

Podziel się wrażeniami po seansie

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.