6+

Dostęp tylko dla osób z Polski.

  • Tytuł oryginalny:Proxima
  • Reżyseria:Luiza Campos
  • Scenariusz: Maya Guizzo
  • Kraj produkcji: Brazylia
  • Rok produkcji: 2017
  • Czas trwania: 15 min

Osią filmu jest dążenie głównej bohaterki do zmiany swojego wyglądu – do wyprostowania naturalnie kręconych włosów w salonie fryzjerskim. Uzależnianie poczucia własnej wartości od oceny swojego ciała jest zjawiskiem powszechnym, ale może być wyjątkowo intensywnie przeżywane  przez młode osoby, podatne na przekazy medialne i presję grupy. Dlatego też często jest powodem podejmowania różnego rodzaju działań: w wypadku bohaterki oszustwa pozwalającego jej na zebranie niezbędnych pieniędzy na wizytę u fryzjerki.

Idolką bohaterek filmu jest popularna influencerka, publikująca materiały na portalach takich jak YouTube czy Instagram. Marzenie Karoliny o zmianie swojego wyglądu bierze się również z chęci upodobnienia się do dziewczyny, którą podziwia. W trakcie swoich przygód dziewczyny same będą tworzyć cyfrowe materiały inspirowane internetowymi trendami.

Film  pokazuje przebiegłość, odwagę i pomysłowość młodych ludzi na drodze do osiągnięcia tego, co zaplanowali. Dążenia – nawet jeśli na końcu okazuje się, że ostatecznie nie przynoszą oczekiwanych radości – napędzają ich życie, przyjaźnie i doświadczenia.

Podziel się wrażeniami po seansie

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.