6+

Dostęp tylko dla osób z Polski.

  • Tytuł oryginalny:Poupiot a l'école des omelettes
  • Reżyseria:Fernando Barreto Arroyave
  • Scenariusz: Manuela Bonfanti
  • Kraj produkcji: Szwajcaria
  • Rok produkcji: 2018
  • Czas trwania: 7 min

Film pokazuje trudności, jakie na swojej drodze napotyka główny bohater (młody wilk Poupiot) ze względu na swoją odmienność. Mimo tego, że jest wilkiem, nie chce polować na inne zwierzęta i nie chce ich zjadać. Spotka się z brakiem zaufania ze strony innych zwierząt, które boją się wilków, ale też z początkowym odrzuceniem ze strony swoich wilczych rodziców. Chociaż przystępny dla każdej grupy wiekowej, film Fernando Barreto Arroyave wyróżniony przez Dorosłe Jury Profesjonalistów na Festiwalu Kinolub w 2019 roku – może być wstępem do rozmowy o odmienności w każdym jej aspekcie.

Wegetarianie to osoby, które zdecydowały, że nie będą jeść mięsa. Niektórzy spośród wegetarian wybrali tego typu dietę ze względów światopoglądowych lub ekologicznych: podobnie jak Poupiot, nie chcą przyczyniać się do zabijania zwierząt lub do utrzymywania hodowli zwierząt przeznaczonych na mięso. Ze względu na swój wybór, mogą spotykać się z dyskryminacją, w tym na przykład z wyrzutami ze strony osób przygotowujących posiłki, dla których specjalna dieta jest utrudnieniem lub z podważaniem ich wyboru przez osoby o innych poglądach.

Podziel się wrażeniami po seansie

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.