11+

Dostęp tylko dla osób z Polski.

  • Tytuł oryginalny:Luce & me
  • Reżyseria:Isabella Salvetti
  • Scenariusz: Gianni Cesaraccio, Isabella Salvetti
  • Kraj produkcji: Włochy
  • Rok produkcji: 2019
  • Czas trwania: 10 min

Dziesięciolatek w kostiumie superbohaterki spieszy się na ważne spotkanie. Ojciec stara się go dowieźć na czas, ale tego dnia wszystko staje im na drodze. Czy ich misja zakończy się powodzeniem?

Film z Konkursu Głównego filmów krótkometrażowych Festiwalu Kinolub 2021.

Wyjątkowy wybór i determinacja bohatera, aby zaśpiewać podnoszącą na duchu piosenkę, w pełnym kostiumie Superbohaterki Luce, jest odpowiedzią na równie wyjątkową sytuację. Przyjaciółka głównego bohatera jest w szpitalu i tego dnia będzie operowana. Możemy się domyślać, że Luce jest kimś ważnym również dla chorej dziewczynki. Pojawianie się superbohaterki ma dodać jej otuchy, jest też ważnym gestem bohatera, który konfrontuje się z tą trudną rzeczywistością. Otoczenie docenia ten gest, dlatego lekarze i pielęgniarki ostatecznie pozwalają chłopakowi na zaśpiewanie piosenki. Dobre samopoczucie pacjenta przyczynia się często do poprawy jego kondycji fizycznej, ponadto w życiu jak i w filmach – trudnym sytuacjom zazwyczaj towarzyszy wiele przejawów zaklinania rzeczywistości.

Mecz piłki nożnej, który rozgrywa się w tle filmu, to derby Rzymu: AS Roma kontra S.S. Lazio. Starcia drużyn pochodzących z jednego miasta to zawsze szczególne wydarzenia dla kibiców i dlatego wiele osób (pobocznych bohaterów filmu) śledzi przebieg rozgrywki, również w kawiarniach czy w pokoju pielęgniarek. Mecz wprowadza element potęgujący napięcie w filmie i przedstawia ojca bohatera jako osobę o tradycyjnych poglądach na wizerunek mężczyzny, co dodatkowo kontrastuje z wyborem jego syna, aby pokazać się publicznie w przebraniu dziewczyny.
Sama Suberbohaterka Luce (Supereroina Luce) została zaprojektowana do filmu przez Monikę Catalano, ekipa filmowa zrealizowała również specjalnie skomponowaną piosenkę. Słowo „luce” w języku włoskim oznacza światło.

Podziel się wrażeniami po seansie

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.