6+

Dostęp tylko dla osób z Polski.

  • Tytuł oryginalny:El Regalo
  • Reżyseria:Jose Antonio Moreno
  • Scenariusz: Natalia Rios
  • Kraj produkcji: Hiszpania
  • Rok produkcji: 2013
  • Czas trwania: 15 min

Punktem wyjścia dla fabuły jest wybór prezentów na Dzień Ojca (w Polsce obchodzimy to święto 23 czerwca). Bohaterowie rozmawiają, przedstawiając różne pomysły. Porównują zarówno swoją wiedzę na temat tego, co ich ojcowie lubią, jak i ilość pieniędzy, które mogą przeznaczyć na prezent.

Punktem zwrotnym filmu jest spotkanie głównego bohatera z bezdomnym mężczyzną i rozmowa, którą prowadzą. Chociaż rozmowy z nieznajomymi mogą stanowić realne zagrożenie, ważne jest też, aby nie utożsamiać każdej osoby w potrzebie z niebezpieczeństwem. Włóczęga przedstawiony w filmie “Podarunek” pozwala nam zaobserwować współczucie i chęć pomocy u głównego bohatera, jak również nadaje kontrastową perspektywę dla wątku znaczenia dóbr materialnych i niematerialnych wartości.

Głównym motywem w filmie jest zderzenie wartości niematerialnych z materialnymi (drogimi prezentami na Dzień Ojca). Różnice społeczne widoczne są nie tylko pomiędzy dziecięcymi bohaterami, ale silnie zaznaczone również w osobie pojawiającego się w filmie bezdomnego mężczyzny. Analiza postaw bohaterów zderzonych z dawaniem i tym, co ono symbolizuje – wiedzie nas do dyskusji o wyznawanych wartościach.

Podziel się wrażeniami po seansie

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.