15+

Dostęp tylko dla osób z Polski.

  • Tytuł oryginalny:Distintos
  • Reżyseria:Josevi García Herrero
  • Scenariusz: Josevi García Herrero
  • Kraj produkcji: Hiszpania
  • Rok produkcji: 2018
  • Czas trwania: 19 min

Bohaterowie filmu to dwaj chłopcy z zespołem Downa, którzy wyruszają na koncert do Walencji. Zespół Downa to wrodzone schorzenie, które objawia się przede wszystkim niepełnosprawnością intelektualną, która u różnych osób ma różny stopień nasilenia, co przekłada się na stopień samodzielności. Sergio oprócz zespołu Downa cierpi również na autyzm i (jak tłumaczy to Manu) “żyje we własnym świecie”. Sam Manu mimo swojej niepełnosprawności opiekuje się przyjacielem. Sergio i Manu chodzą do szkoły przystosowanej do ich potrzeb, ponieważ osoby z zespołem Downa wymagają specjalnej edukacji.

Podróż dwóch niepełnosprawnych chłopców do Walencji jest dla nich wyzwaniem, zwłaszcza że napotkają po drodze rozmaite trudności. Tymczasem druga para bohaterów: ojciec i syn, którzy próbują odbudować swoją relację, dźwigają własny bagaż doświadczeń. W tym kontekście cała czwórka, która znalazła się w samochodzie, próbuje osiągnąć coś trudnego mimo niesprzyjających okoliczności. Szczerość i bezpośredniość Manu rzuca nowe światło na trwający konflikt i wnosi do wyprawy dużą dawkę humoru.

Podziel się wrażeniami po seansie

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.